PRODUKTY / Bakit - povrchová úprava dřevěných podlah / Bakit HP

 

Bakit HP  - ošetřovací olej na dřevěné podlahy


Bakit HP
 

 

  • pro olejovaná parketové a prkenné podlahy
  • určeno pro ošetření podlahy a odstranění hrubých nečistot
  • pro použití pouze v interiéru
  • připraven k okamžitému použití

Vlastnosti a použití
BUDE DOPLŇENO

Bakit HP je ošetřovací olej určený pro péči o parketové a dřevěné podlahy v interiéru, které jsou opatřeny tvrdým voskovým olejem Bakit HO.

Bakit HP rovněž odstraňuje z povrchu podlahy hrubé nečistoty.

 

Příprava podkladu
BUDE DOPLŇENO

Podlahu ukliďte nasucho pomocí smetáku nebo vysavače, abyste odstranili prach a nečistoty, které by mohly působit jako abrazivní materiál.

 

Pokyny pro zpracování
BUDE DOPLŇENO

Obsah balení pečlivě protřepejte, teplota zpracování +18°C.

 

Ošetření podlahy

Malé množství Bakitu HP naneste rovnoměrně na povrch podlahy pomocí bavlněného hadru nebo jednokotoučové brusky s bílým padem. Plochu podlahy vyrovnávejte tak dlouho, dokud nezmizí všechny stopy po nanášení oleje. Následuje technologická přestávka v délce nejméně 6 hodin, nejlépe přes noc. Během této doby dojde k vytvrzení oleje. Během této doby na podlahu nevstupovat.

 

Ošetření znečištěné až silně znečištěné podlahy  

Bakit HP nanášejte na podlahu rovnoměrně pomocí válečku a zapracujte do dřeva pomocí červeného padového kotouče.  Pokud jsou na podlaze silně ulpělé nečistoty, lze červený pad vyměnit i za hrubší. Nejprve však proveďte zkoušku, zda je povrch takovému postupu odolný. Znečištěné kotouče během nanášení vyměňujte, použitý olej a a jeho přebytky stáhněte z podlahy gumovým břitem a odstraňte.

Jakmile je podlaha čistá, naneste na ní tenkou vrstvu Bakitu HP a pomocí jednokotoučové brusky a bílého padu leštěte tak dlouho, až z podlahy zmizí všechny stopy po nanášení oleje.

Následuje technologická přestávka v délce nejméně 6 hodin, nejlépe přes noc. Během této doby dojde k vytvrzení oleje. Během této doby na podlahu nevstupovat.

 

Interval ošetřování

Bakit HP lze kdykoliv použít pro prvotní ošetření podlahy. Další ošetření používané podlahy se provádí,  pokud se na povrchu podlahy začne objevovat šedavý stín, který nelze při běžném udržovacím čištění pomocí prostředku Bakit SP odstranit.

 

Kombinace Bakit FO

Pro dosažení rovnoměrného, hladkého povrchu na podlahách olejovaných barevným olejem Bakit FO, se Bakit HP nanese rovnoměrně v tenké vrstvě a rozleští. Další podrobnosti jsou uvedeny v technickém listě výrobku Bakit FO.

 

Technický list PDF
Bezpečnostní list
Technický list
Bezpečnostní list

 

 © Kiesel, s.r.o. 2020. Všechna práva vyhrazena. Web zpracován v redakčním systému Spacer.
Prosím, přečtěte si Prohlášení o ochraně osobních údajů ZDE.