PRODUKTY / Podlahy a parkety / OKAMUL K5

 

Kontaktní lepidlo Okamul K 5

Okamul K5

 

 

 

 • neobsahuje rozpouštědla
 • univerzální použití
 • aplikovatelné válečkem
 • vhodné pro podlahy s pojezdem kolečkových židlí
 • vhodné pro podlahové vytápění

Vlastnosti a použití

Kontaktní disperzní lepidlo neobsahující rozpouštědla pro kontaktní lepení korkových parket, dýhovaných, voskovaných, předem lakovaných korkových krytin, textilních krytin, gumových krytin, gumových schodišťových tvarovek, PVC krytin a stěnových PVC povlaků na savých i nesavých podkladech jakož i na pevně nalepených starých užitkových podlahách.

 

Technické údaje

Barva krémově bílá
Použití interiér
Pojezd kolečkových židlí
(podle DIN EN 12 529)
 vhodný
Minimální teplota podlahy +15°C
Doba odvětrání * ca. 30 - 45 min. na savých podkladech
ca. 60 - 90 min. na nesavých podkladech
Doba pro položení krytiny * ca. 2 - 3 hodiny
Zatížitelný * ihned po nalepení
Konečná pevnost * po ca. 72 hodinách
Podlahové vytápění vhodný
Označení podle GefStoff nepodléhá označovací povinnosti
GISCODE D1 podle TRGS 610
EMICODE EC 1 podle GEV
Skladování chránit před mrazem,
skladovatelnost ca. 12 měsíců
* při 20°C a 65% relativní vzdušné vlhkosti. Vyšší teploty a nižší vzdušná vlhkost tyto hodnoty odpovídajícím způsobem zkracují, nižší teploty a vyšší vlhkost vzduchu je prodlužují.

 

Příprava podkladu

Podklad i klimatické podmínky v místnosti musí být vyzkoušeny a připraveny v souladu s VOB díl C, DIN 18 365 jakož i podle současného stavu úrovně techniky. Podklady připravit podle technického listu BEB a TKB-8. Podklad musí být zbaven především nečistot a všech látek bránících správnému nalepení. Užitné podlahy musí mít hladký povrch a musí být celoplošně pevně spojeny s podkladem. Rovinnost podkladu musí být před lepením zajištěna, v případě potřeby vyrovnejte podklad přestěrkováním stěrkovými hmotami Servofix nebo Servoplan.
Velmi savé podklady opatřete přednátěrem Okatmos®EG 20 nebo Okamul HD 11 zředěnými v poměru 1:3 s vodou. Přednátěr musí být před zahájením lepení zcela proschlý.

 

Zpracování

Okamul K 5 řádně promícháme.
Poté vhodným prostředkem naneseme lepidlo rovnoměrně v syté vrstvě na spodní stranu pokládané krytiny a na podklad. Nanášejte takové množství lepidla, aby vznikl uzavřený film. Lepené plochy musejí po zaschnutí vykazovat rovnoměrný uzavřený film lepidla. Jakmile filmy lepidla na obou plochách zaschnou a vytvoří průsvitnou vrstvičku, položte krytinu na své místo a poklepejte gumovou paličkou. Uzavírací nátěr přírodních korkových krytin se smí provádět až po 24 hodinách. Korkové desky mohou být natřeny Okamulem 5 již před pokládkou. V den provádění vlastní pokládky se nanese lepidlo na podklad a po uplynutí stanovené doby odvětrání se provede kontaktní nalepení korkových desek předem opatřených lepidlem. V tomto případě činí doba pro uložení krytiny 1 až 1,5 hodiny.

 

Čištění

Nářadí očistěte ihned po použití vodou.

 

Nářadí a spotřeba

Nářadí
Druh krytiny
Spotřeba
Velurový válec
korek, PVC a gumové krytiny
min. 250 g/m2
TKB A1 - TKB A3
textilní krytiny a linoleum
ca. 150-300 g/m2

Spotřeba závisí mimo jiné na vlastnostech podkladu.

 

Upozornění

Uvedené údaje jsou založeny na zkušenostech a je nutno je chápat jako všeobecné pokyny. Nemůžeme převzít záruku za zdar Vaší práce, protože nemůžeme ovlivnit konkrétní podmínky při provádění na stavbě ani řádné zpracování materiálu. V každém případě doporučujeme provést nejprve zkušební vzorek.

 

Balení

Balení   číslo výrobku
96 x 6kg plastové kbelíky 48003

 

Stav

AWT 09.10.07

 

     
   

VYTISKNOUT

 

 © Kiesel, s.r.o. 2015. Všechna práva vyhrazena. Web zpracován v redakčním systému Spacer.
Prosím, přečtěte si Prohlášení o ochraně osobních údajů ZDE.